Tr | En

Satış Sonrası Hizmet

Bölge Servislerimiz İçin Tıklayın

 

ALDAĞ A.Ş. üretmiş olduğu cihazların satış sonrası hizmetleri için Yurtçapında 7 bölgede İstanbul merkez servis ile birlikte 63 sözleşmeli servisi ile hizmet vermektedir. Servislerine 2 yılda bir , yeni oluşan servis elemanlarına ve isteyen müşterilerinin teknik elemanlarına Kartal fabrikasında eğitim vermektedir.
 
Ürünlerimizden Chiller gurupları, Comformatic klima cihazları, ART Roof - Top klima cihazları, Aldapool havuz tipi nem alma klima cihazları, Aldamed hijyenik tip Dx paket klima cihazları, Elektrik panoları ve otomatik kontrol sistemi ile beraber paket halde üretilip gerekli testlerden geçtikten sonra soğutucu şart edilerek sevk edilirler ve montaj yerinde Merkez servis tarafından devreye alınırlar. Fatura veya irsaliye tarihinden itibaren Türkiye'de çalışan cihazlara 2 yıl, yurtdışında çalışan cihazlara 1 yıl süre ile işletme ve bakım hataları dışında malzeme ve işçilik hatalarına karşı tüm servislerden teknik destek ve hizmet verilmektedir. 
 
Diğer ürünler, Klima santralleri,Fancoil ünitler, Sıcak hava apareyleri,Isı geri kazanım cihazları,Kanal tipi fanlar,Hücreli aspiratör ve Su soğutma kuleleri montajları mühendislik ve taahhüt firmaları olan yetkili bayiler vasıtası ile yapılmakta olup,Elektrik pano ve kablo tesisatları yine bu firmalarca yapıldığı için firmalar cihazları sistem ile birlikte kendileri devreye alırlar.İstedikleri taktirde kendilerine Merkez servis tarafından Süpervizyon hizmeti verilir.
 
Garanti süresi, cihazın fatura veya sevk irsaliye tarihinden itibaren başlar ve Türkiye'de çalışan cihazlar içn 2 yıl, yurtdışında çalışan cihazlar için 1 yıldır. Garanti şartları dahilinda işletme ve bakım hataları dışında,malzeme ve işçilik hatalarına karşı ALDAĞ A.Ş”nin Garantisi altındadır.Bu hizmetler yine 7 bölgede 63 servis tarafından verilmektedir.
 
Servis hizmeti kullanıcı veya tesisatcı bayinin yazılı ve sözlü bildiriminden itibaren 2 gün içerisinde Aldağ merkez ve yetkili servisleri tarafından verilir. Cihazda fabrikasyon bir hata var ise giderilir, montaj ,tesisat veya kullanım hatası var ise bilgi verilerek gerekli uyarılarda bulunulur.
 
Merkez serviste servis takibi bilgisayar ortamında yapılmakta olup, servis bildirimini müteakip maximum 48 saat içerisinde servis hizmeti yerine getirilir, Merkez servis elemanları Yurdışına gönderilen cihazlar için servis verilecek şekilde eğitim almışlardır.
i