Medya Merkezi
Biruni Üniversitesi Hastanesinde Aldağ Hijyenik Klima Santralleri Tercih Edildi

Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük sağlık yatırımları arasında yerini alan Biruni Üniversitesi Hastanesi, 65 bin metrekare kapalı alanda, 450 hasta yatağı, 150 müşahede yatağı, 150 yoğun bakım yatağına ve 13 ameliyathaneye sahip olacak. Organ nakli, kemik iliği nakli, onkoloji, nükleer tıbbın yanı sıra tüm cerrahi ve dahili bölümlerin bulunacağı yeni Biruni Üniversitesi Hastanesi’nde, üstün teknolojik donanımıyla yeni nesil sağlık teknolojilerine yatırım yapılıyor. Tanı ve tedavide yapay zekâ uygulamalarının kullanılacağı hastane, modern ve hasta odaklı mimari tasarıma sahip.

Modern ve gelişmiş teknolojilere sahip olmayı hedefleyen bu projede, Aldağ A.Ş. tarafından teknolojisi geliştirilen ve üretimi gerçekleştirilen klima santralleri işletmeye alınacak. Hastanenin hijyenik havalandırma ihtiyacına yönelik olarak; 7.600 – 27.600 m³/h debi aralığında, buharlı nemlendiricili Aldağ hijyenik klima santralleri, ortam havasının içinde partikül ve mikroorganizma üretiminin olmamasının güvencesi olacak. Tüm iç bileşenleri hijyen koşulları için belirlenen özelliklere sahip klima santralleri; dış ortamdan aldığı temiz havayı şartlandırıp hassas olarak filtre ederek, hijyenik hale getirildikten sonra mahale verirken, iç ortam havasından toz, anestezik gazlar, koku ve mikroorganizmaları dışarı atarak istenen hijyen koşullarını sağlar. Aynı zamanda mahalin sıcaklık, nem, pozitif ve negatif basınç gibi parametrelerini de kontrol altında tutar.

Biruni Üniversitesi Hastanesi’nde hijyenik hava ihtiyacının yanı sıra konfor iklimlendirmesi ihtiyacını da Aldağ A.Ş.’nin 13.650 – 36.150 m³/h debi aralığındaki konfor klima santralleri karşılayacak.

Aldağ A.Ş. klima santrallerinin yanı sıra bu projede frekans invertörlerinin de tedarikçisi olacak.
©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim