Medya Merkezi
Akdeniz Üniversitesi Onkoloji Hastanesi

Akdeniz Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi, yeni G Blok Binasında Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı poliklinik ve yatan hasta hizmetleri, Kemoterapi Ünitesi ile Akdeniz yöresinin tek başvuru merkezi olarak büyük önem taşıyor.

Antalya'da ve bölgede onkoloji alanında gelişmiş, üniversite basındaki tek hastane olan sağlık tesisinde tüm teknik altyapı ve donanıma titizlikle karar verildi. Hastanenin ameliyathanelerine hizmet verecek hijyenik klima santralleri için ALDAĞ A.Ş. firmasının sağlık sektörü ve hijyenik alanlar için özel olarak tasarladığı ve ürettiği Hijyenik tip Dx Klima Santralleri tercih edildi. Kullanılan hijyenik dx bataryalı klima santralleri, hijyen hassasiyeti yüksek ameliyathanelere; toz, mikroorganizma, koku ve anestezik gazlardan arındırılmış, hijyen koşulları sağlanmış, sıcaklık, nem, pozitif-negatif basınç gibi parametreleri kontrol altında tutulan havayı güvenle sağlıyor.


Santrallerin çift cidarlı dekoratif panellerinin iç yüzeyleri hijyenik şartlara uygun 304 kalite paslanmaz sac ile kaplıdır. Panellerde 50 mm kalınlığında taş yünü kullanılmıştır. Paneller ve servis kapılarında sızdırmazlık, özel imal edilmiş hijyenik conta ile sağlanmıştır. Cihaz iç yüzeylerinde toz ve kir tutacak keskin köşeler bulunmamaktadır. Cihaz kolaylıkla yıkanarak ve silinerek dezenfekte edilmektedir. Havadan havaya plakalı ısı geri kazanım eşanjörü, taze hava ve egzoz edilen havanın çapraz akımlı hava hareketi sayesinde %50 - 60 arasında enerji tasarrufu elde ediliyor.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim