Medya Merkezi
ALDAĞ A.Ş. BIM Kütüphanesi, Proje Müelliflerinin Hizmetine Sunuldu

İSKİD URGE BIM projesi kapsamında kurulacak BIM Kütüphanesi’nde yer almak üzere, ALDAĞ A.Ş. Ar-Ge Grubu ve BIM Danışmanlarının hazırladığı 272 adet çizim ve rfa formatlı dosya; “akıllı eleman” bulunmaktadır. ALDAĞ A.Ş. İSKİD BIM Kütüphanesinde kendi ürün gamında yer alan ilk ve tek yerli, milli sermayeli firmadır.

 

Bugün için mekanik proje müelliflerinin kullanımına sunulan ALDAĞ A.Ş. BIM Kütüphanesinin, yakın bir gelecekte www.aldag.com.tr kurumsal web sitesi üzerinden, cihaz görselleri ve “akıllı elemanları”nı tüm sektörün kullanımına açmak için çalışmalar devam etmektedir.

 

Cihazların rfa dosyalarında, bilgiler kısmında kullanıcıların ihtiyaç duyacağı bütün bilgiler detaylı şekilde işlenmiştir.

Cihaz kapasiteleri, cihaz hava tarafı basınç kayıpları, cihaz su tarafı basınç kayıpları, 3 ayrı fan devrine göre ayrı ayrı ele alınmıştır.

 

3 ayrı fan devrine göre cihaz hava debileri, su debileri, ses seviyeleri, ısıtıcı-soğutucu giriş-çıkış çapları ve konumları, elektrik bağlantıları ve konumları, cihaz ağırlıkları; bilgiler kısmında yer almaktadır.

 

Cihazların servis boşlukları, elektrik bağlantıları ve konumları, cihaz yönleri ve konumları, cihaz dış ölçüleri ile ısıtıcı-soğutucu giriş-çıkış hesapları ve konumları ölçekli olarak çizimlere işlenmiştir.

 

Çalışmaları tamamlanan rfa dosyaları ve çizimler düzenli olarak güncellenmektedir.

 

ALDAĞ A.Ş. BIM Kütüphanesi, BIM akıllı eleman kütüphanelerinin nasıl hazırlanması, imalatçı modellerinin hangi verileri içermesi gerektiği konularında başarılı bir örnek olarak; BIM sürecine geçişte iklimlendirme endüstrisine yol gösterecek.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim