Medya Merkezi
Aldağ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu: Felsefemiz üreterek ve katma değer yaratarak ülkemizin kalkınma sürecinin parçası olmak

Aldağ A.Ş.’nin proje ortaklığı ile Dekogroup tarafından düzenlenen Four Essentials 2022, mekanik tesisat ve inşaat sektörlerinin yoğun katılımına sahne oldu. 10 Mayıs 2022 tarihinde Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen Four Essentials 2022 mühendislik buluşmasına katılan yaklaşık 2000 profesyonel hem bilgilenme hem de görüş alışverişinde bulunabilme fırsatı buldu. Moderatörlüğünü Oylum Talu’nun yaptığı etkinliğin ana teması “Mekanik tesisat; değişime uyum sağlamak” oldu.

Four Essentials 2022, yapılan açılış konuşmasının ardından, Dekogroup Yönetim Kurulu Başkanı Evren Demirci ve ALDAĞ İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu’nun söyleşisi ile devam etti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen organizasyonun artık sektörün bir değeri haline geldiğini belirten Dağoğlu, Four Essentials'ı sektöre kazandıran Evren Demirci'ye teşekkür etti. Dağoğlu, Demirci’nin “ALDAĞ'ın yönetimine geldiğinizden itibaren ortaya koyduğunuz işlerden, en önemli gördükleriniz hangileri” sorusuna şu yanıtı verdi:

"Şu veya bu daha önemli diyebileceğim bir şey yok, ancak çok kapsamlı bir büyüme süreci olduğu kesin. İnsan kaynağımızı geliştirdik. Akhisar'daki fabrikayı devreye aldık. Ürünlerimizi geliştirdik, bildiğiniz gibi TB1 Klima Santrallerinin üretimine başladık. Bu aksiyonların her birini eşzamanlı olarak gerçekleştirdik. Hem büyümeye odaklandık hem de gelişime.”

Evren Demirci’nin “Yabancı ortak düşünüyor musunuz?” sorusuna yanıt veren Dağoğlu, “Tahmin edeceğiniz gibi son 4-5 yıllık süreçte çok sayıda yabancı firma bizimle ortaklık yapma talebinde bulundu. Ben şahsen bizim için olumlu olacağını düşünüyorum, ancak bunun için en az 2 senemiz daha olduğu inancındayım. Daha yapmak istediğim şeyler var ve küresel bir firmayla entegre olduğunuzda bazı kararları hızla almak ve harekete geçmek daha zor oluyor. Ayrıca bu konuda son söz sahibi ben değilim. Benim bu noktadaki görevim olası bir teklifi yönetim kuruluna iletmek. Sonuçta nihai onayı verecek olan Yönetim Kurulu Başkanıdır” dedi.

Dağoğlu “Değişime Uyum Sağlamak”la ilgili sorulan soruya: “Küresel değişim sürecinin en önemli unsuru veridir. Sosyal hayatın içinde birçok veri kaynağı bulunuyor. Bina otomasyonundan tutun internetteki alışveriş sitelerine kadar akıllı şehir unsurlarından tutun banka hesap bilgilerinize kadar birçok veri kaynağı mevcut. Sektörde değişime uyum sağlamak için veri akışını düzenleyip Big Data’yı doğru yönetmelisiniz. Çok çeşitli olan ve hızlı değişen veriyi saklayıp işe yarayan bilgi ağını kurduğunuz zaman, bunu kaliteli insan kaynağı ile desteklemelisiniz. Fayda sağlayacak olan insan kaynağıdır.

Küresel boyutta yaşanan pandeminin olumsuz etkileri oldu. Emtia fiyatları yükseldi, bunu üretim faktörlerine yansıtamıyoruz. Diğer taraftan lojistik sıkıntılar da yaşanıyor. Aldağ’da yönetime geldiğim 2016 yılından bu yana ekonomide çok zorlu bir dönem yaşandı. Buna rağmen hiçbir dönemde hedeflerimizden vazgeçmedik. Hızımızı kesmedik. Hız kesebilirdik ama kesmedik. O riski alırken sonuçlarını da biliyorduk. Özellikle geçen yıl zorlandığımızı söyleyebilirim. Finans Merkezi işini aldık ve o işle sektörde pazar payında lider olduk. Artık rahatlıkla söyleyebilirim ürettiğimiz ürün gamında en büyük biziz. Bizim önceliğimiz hiçbir zaman sadece kendimiz veya Aldağ olmadı. Felsefemiz üreterek ve katma değer yaratarak ülkemizin kalkınma sürecinin parçası olmak. Ancak ülkem kazanırsa ben de kazanırım inancı ile hareket etmek istiyoruz” yanıtını verdi.

Four Essentials 2022, sektör profesyonellerinin sunumlarının ardından, konuşmacılara teşekkür plaketlerinin takdimi ile son buldu.
©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim