Medya Merkezi
ALDAĞ "Yaşama Kan Verdi"

İklimlendirme sektörünün önde gelen firmalarından ALDAĞ Kurtköy Yerleşkesi’nde 16 Haziran Salı günü, çok anlamlı bir sosyal sorumluluk etkinliği gerçekleştirildi.” Yaşama Kan Ver” sloganı altında TÜRK KIZILAYI ile birlikte düzenlenen kan bağışı kampanyasına ALDAĞ Kurtköy yerleşkesinde görev yapan 90 şirket mensubu katıldı. Hafta içerisinde ALDAĞ ‘ın Manisa Akhisar Tesislerinde bulunan 130 çalışanının da burada düzenlenecek kan bağışı kampanyasına katılacakları belirtildi. Kızılay yetkilileri İstanbul’daki kan bağışı kampanyasında 82 ünite kan toplandığını belirterek tüm ALDAĞ çalışanlarına duyarlı davranışlarından ötürü teşekkürlerini ilettiler, bu hassasiyetin daha fazla kurumda olmasını dilediklerini belirttiler. Covid-19 virüsü nedeniyle vatandaşların dışarıya çıkamamasından dolayı kan stoklarının kritik seviyenin altına düştüğü Kızılay’ın, ayda ortalama 5000 ünite bağış alırken, bugün bu sayının 1000 ünitenin altında kaldığını, dolasıyla ALDAĞ çalışanlarının katıldıkları bu kan bağışının özel bir anlam ifade ettiğini de ifade ettiler.

ALDAĞ Genel Müdür Yardımcısı Erman Gökmen: “Bir İnsanlık Borcunu Yerine Getirmiş Olmaktan Mutluyuz”

Erman Gökmen, saat 10:00 başlayan kan verme sürecinin 16:30’a kadar sürdüğünü belirtti. Öte yandan Covid-19 salgını döneminde tüm ALDAĞ mensuplarının farklı saat aralıklarında ve az sayıda gruplar halinde tesislere alındığı ve her bir gruba hangi saat aralıklarında tesislere gelmeleri gerektiğinin önceden kendilerine bildirildiğini belirtti.

Erman Gökmen; “Geçen haftalarda hem ulusal medyada, hem de sosyal medyada, kan stoklarındaki azalmayla ilgili haberleri görünce kurumsal refleksimiz harekete geçti ve sosyal sorumluluk çerçevesinde “Yaşama Kan Ver” isimli kan bağışı kampanyasını başlattık. Fikrin ve kampanya adının çıkış noktası, İcra Kurulu Başkanımız Rebii Dağoğlu oldu, ama buna mukabil fikri duyar duymaz bütün şirket hep birlikte seferber olduk. Tüm çalışanlarımız eksiksiz katıldılar. Covid-19 salgını dolayısıyla tüm önlemlerimiz alındı ve çalışanlarımız da tüm kurallara eksiksiz riayet ettiler. Böyle anlamlı bir günde yönetimimiz adına ben de hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm organizasyon bize yakışan disiplin ve intizam içinde gerçekleşti. Hepimiz bir insanlık borcunu yerine getirmiş olmamın mutluluğu içerisindeyiz. Ayrıca Türk Kızılay’ı yetkilileri saat sabah 10:00’dan akşam 16:30’a kadar bu kampanyayı gerçekleştirmek için çalıştılar. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyoruz.

 

ALDAĞ Kurumsal İletişim Sorumlusu Tuğba Yavuz: “Bugün Aldağ’lı Olmaktan Bir Kez Daha Gurur Duyduk”

Tuğba Yavuz ise bu Kan Bağışı kampanyası ile en büyük amaçlarının Türk Kızılay’ının kan stoklarını artırmak ve farkındalık yaratmak olduğunun altını çizerek Kızılay’ın elindeki kan stoklarının kritik seviyelerde olduğu ve her kan bağışının bir yaşam kurtarmaya uzanan el olduğunu belirtti. Tuğba Yavuz, “İşte tam da bu yüzden kan bağışı kampanyamızın adını ‘Yaşama Kan Ver’ koyduk. Ben, sektörümüzdeki tüm firmaları inisiyatif alıp çalışanlarını organize etmeye çağırıyorum” dedi. Büyük bir insani, sosyal sorumluluğu yerine getirdiklerine inandığını belirten Yavuz, böyle bir organizasyonu düzenlemenin insana büyük bir gurur ve vicdani rahatlık verdiğini söyledi. Aldağ ‘ın yönetim misyonu gereği toplumsal konulara parmak basmaya, destek vermeye devam edeceklerini belirten Yavuz, “Umarım örnek oluruz, bugün Aldağ’lı olmaktan bir kez daha gurur duyduk” dedi.

 

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim