Medya Merkezi
Ankara Büyükşehir Belediyesi Altınpark Kapalı Yüzme Salonu Yapımında ALDAĞ iklimlendirme sistemleri kullanıldı

2011 yılında yaşanan kar yağışı nedeniyle çatısı çöken Altınpark Yüzme Havuzu Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden inşa ediliyor. Ankara’nın modern spor tesislerine eklenen Altınpark Yüzme Havuzu’nda Aldağ’ın ürettiği ve tedarik ettiği havuz nem alma santralleri, klima santralleri, hava soğutmalı su soğutma grupları hizmet verecek. 10 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak yeni tesisin, bu yaz hizmete girmesi planlanıyor. Yarı olimpik iki havuzunun yanı sıra çocuk havuzu, spor ve fitness salonları, buhar odası, macera duşu, sauna ve kafeterya bölümünün yer alacağı tesis, Altınpark’ı başkent için bir cazibe merkezi haline getirecek.

Proje için seçilen ısı geri kazanım klima santralleri 7.300 – 16.200 m³/h hava debisi aralığında olacak. Aldağ klima santrallerinin yüksek enerji verimliliğinin göstergeleri olarak; Eurovent tarafından yapılan testler sonucu Isı Köprüsüzlük Sınıfının TB1, Isı Geçirgenlik Sınıfının T2 olduğu belgelendirilmiştir.

Altınpark Yüzme Havuzu’nda hizmet verecek Eurovent belgesine sahip 180 kW kapasiteli hava soğutmalı su soğutma grupları, ihtiyaç duyulacak yük koşullarına göre çalışma rejimini hassas bir şekilde ayarlayabilmekte, tesisin işletim ömrü boyunca önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayabilmektedir.

Aldağ, enerji verimliliği düzenli olarak artırılan cihazlarıyla, küresel ısınma ve iklim krizi ile mücadeleye destek vermek isteyen duyarlı projelerde tercih edilirliğini artırıyor.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim