Medya Merkezi
Astana Talan Towers Aldağ Fancoil Üniteleri İle İç Ortam Konfor Koşullarını Sağlıyor

Kazakistan’ın başkenti Astana’nın uluslararası A sınıfı iş merkezi, rezidans ve 5 yıldızlı otel kompleksi Talan Towers, Aldağ A.Ş.’nin uluslararası seçkin referansları arasında yerini aldı. 150 ve 130 metre yüksekliğinde iki kuleden oluşan komplekste prestijli markaların mağazaların da bulunduğu Emporium Gallery de bir çekim merkezi olarak gayrimenkule değer kazandırıyor. Beş yıldızlı Ritz Carlton Hoteli, Talan Towers’taki 27 ultra lüks daireye hizmet veriyor. LED aydınlatma, Tesla elektrikli araç şarj istasyonu gibi tüm detaylarıyla, enerji verimli ve çevre dostu değere sahip olmasına özen gösterilen kompleks, uluslararası yeşil bina sertifikası Leed Gold’a sahip.

Astana’nın en değerli lokasyonunda bulunan Talan Towers’ta enerji verimli iklimlendirme çözümleri arasında Aldağ A.Ş.’nin fancoilleri de yer alıyor. Aldağ tarafından Talan Towers için üretilen 2,28 – 7,82 kW arası soğutma kapasitesine sahip fancoil ünitelerinde su giriş çıkış boruları üzerindeki elemanlardan kaynaklanabilecek yoğuşma, ilave damlama tavası ile önlenmiştir. Ses ve titreşimin önlenmesi için de iç gövde özel takviyeli büküm ve pres işçiliği ile şekillendirilmiştir. Bakır borular üzerine mekanik şişirme metodu ile sabitlenen alüminyum kanatlar sayesinde en yüksek ısıl verim sağlanmıştır. Direkt akuple fanlar ise titreşimi minimize ederken akustik konforu yükseltmektedir.

Enerji verimliliği konusunda kendisi ile yarışan Aldağ A.Ş.’nin bu azmine gösterilen takdir, birbiri ardına gelen saygın referanslarla kanıtlanıyor.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim