Medya Merkezi
Avusturyalı KRONOSPAN Tercihini ALDAĞ Güvencesinde CIAT Soğutma Grupları Olarak Yaptı.

123 yıllık geçmişi ve 40’tan fazla üretim tesisi ile dünyanın en büyük ahşap esaslı panel, parke, sunta, levha üreticisi Kronospan, OSB üretiminde de Avrupa lideri. Ürün grubunda ayrıca özel ve dekoratif kaplamaların yanı sıra melamin kaplı paneller, tezgahlar, duvar panelleri, pencere pervazları, laklı HDF, yüksek basınçlı laminatlar (HPL), kontrplak ve diğer katma değerli ürünler bulunan Kronospan’ın Kastamonu’da bulunan 140.000 m² açık 35.000 m² kapalı alanda sahip üretim tesisi için CIAT’ın AQUACIAT serisi 39.8 kW kapasiteli hava soğutmalı su soğutma grubu hizmete alındı.


Türkiye pazarındaki faaliyetlerine ALDAĞ çatısı altında devam eden CIAT’ın hermetik scroll kompresörlere sahip AQUACIAT soğutma grupları, yerden ısıtma ve soğutma sistemleri gibi emitörlere, terminal ünitelerine (fan coil üniteleri gibi) veya klima santrallerine bağlanabilir. Olumsuz hava koşullarına karşı özel bir koruma konstrüksiyonu gerektirmeksizin, dış mekanda kurulum için dayanıklılık, standart tasarımında mevcuttur.


Bu yeni serinin, ozon dostu HFC soğutucu akışkan R410A ile çalışması, en zorlu çevre koşullarına karşı korunması ve yüksek mevsimsel enerji verimliliği (ESEER) tasarımının temel özellikleri arasındadır.

Mükemmel enerji verimliliği için; yüksek verimli soğutucu akışkan, yüksek performanslı eşanjörler ve kompresörler, EC tipi fanlar ve değişken hızlı pompalar seçildi. Çok düşük ses seviyesi ve sıfır titreşim özelliğinin yanı sıra kompakt yapısı ve ebadı, kolay kurulum için kolaylık sunmaktadır. Hızlı kurulum avantajı sunabilmesi için AQUACIAT gruplarında fabrikada test edilmiş ve çalışmaya hazır, kolay hidrolik bağlantılar bulunmaktadır. Bakım kolaylığı sağlayan etiketlenmiş bileşenler, kolaylıkla sökülüp takılabilen paneller, servis gruplarının en önemli yardımcıları olmaktadır.


Tüm hava ve iklim koşullarında sorunsuz işletim koşulları sunan CIAT Soğutma Grupları, çok yönlü ve uzaktan kontrol-iletişim olanakları, sezgisel kullanıcı arayüzü gibi otomasyon uygulamalarına bütünüyle uyumludur.


AQUACIAT serisi, ticari yapılarda olduğu kadar endüstriyel uygulamalarda da sağladığı işletme ekonomisi ile katma değer sağlıyor.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim