Medya Merkezi
Doruk Nilüfer Hastanesi İklimlendirme Çözümü Tercihi Aldağ Oldu.

Güney Marmara’nın en büyük özel hastanesi olan Doruk Nilüfer Hastanesi, mimari ve tıbbi teknolojik yenilikleriyle, Bursa’nın sağlık alanında “marka şehir” olmasına büyük katkı sağlayacak.

 

50 bin metrekare alanı olan Doruk Nilüfer Hastanesi’nin 20 katlı binasının altı katı zeminin altında yer alıyor. 13 ameliyathanesi bulunan hastane 200-250 yataklı olarak hizmet vermekle birlikte gerektiğinde bu kapasite 370’e çıkarılabilecek. 13 ameliyathanesi bulunan hastanede 100 uzman hekim görev yapacak.

 

Doruk Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Yavuz Namlı basına yaptığı bir açıklamada, “Geçtiğimiz önemli süreçlerden biri de pandemi süreciydi. Bazı servis katlarımızda öyle bir klimatizasyon sistemi yaptık ki; biz istediğimiz an o odaları yoğun bakıma dönüştürebiliyoruz. İkincisi de ameliyathanelerdeki hijyenik klima sistemleri. Genellikle birkaç ameliyathaneye hitap eden bir hijyenik klima santrali kurulur. Pandemiyi yaşayınca bir enfeksiyon riskini neredeyse sıfırlamak için her ameliyat salonuna ayrı bir hijyenik klima santrali koyarak bunu sıfırladık. Ayrıca genel bekleme alanlarında da hava değişim katsayısını neredeyse ameliyathanelerdeki kadar yükselterek daha hijyenik bekleme alanları oluşturduk” ifadelerini kullandı.

 

İç ortam hava koşullarının sağlıklı olmasına ve bu doğrultuda iklimlendirme sistemlerine gösterilen hassasiyet neticesinde seçim; Aldağ A.Ş. cihazları oldu.

Doruk Nilüfer Hastanesi’nde sağlıklı ve güvenilir iç hava kalitesini; Aldağ A.Ş.’nin 1095 kW kapasiteli Frekans İnvertörlü Soğutma Grupları, 3.600- 19.500 m3h kapasite aralığında Isı Geri Kazanımlı Hijyenik Klima Santralleri, 3.400 - 24.500 m3h kapasite aralığında Isı Geri Kazanımlı Klima Santralleri, 7.500 m3h kapasiteli %100 Taze Havalı Santralleri ve 4.000 – 7.500 m3h kapasite aralığında Havuz Nem Alma Santralleri sağlayacak.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim