Medya Merkezi
Gölcük Devlet Hastanesi Projesinde Aldağ Klima Santralleri Tercih Edildi.

52 dönüm alan üzerinde, ana ve ek binası ile 45.000 m2 kapalı alana sahip, 300 yataklı, A Sınıfı bir hastane olarak inşa edilen Gölcük Devlet Hastanesi, hijyenik hava ve sağlıklı iç hava kalitesi ihtiyaçları için Aldağ uzmanlığına güvendi.

225’i kapalı 275’i açık olmak üzere toplam 500 araçlık otoparkı da bulunan

Gölcük Devlet Hastanesi’nin 32 yoğun bakım yatağı, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 9 ameliyathane, 4 adet tek kişilik (SDL) konforlu doğum odası, 71 poliklinik odasının yanı sıra hiperbarik ünitesi gibi özellikli alanları bulunuyor.

Gölcük sağlık yatırımlarının başında gelen yeni Gölcük Devlet Hastanesi için Aldağ, 3.600-21.350 m³/h hava debileri aralığında hijyenik klima santralleri ile 8.000-24.250 m³/h hava debileri aralığında konfor klima santralleri üretimini gerçekleştirdi.

Aldağ Hijyenik tip Dx Klima Cihazları, hijyen gereksiniminin yüksek olduğu yerlerde hava filtrasyon ve şartlandırmanın yanı sıra mahallin sıcaklık, nem, pozitif ve negatif basınç gibi parametrelerini de güvenilir bir şekilde kontrol altında tutar. Bunu yaparken taze hava ve egzoz edilen havanın çapraz akımlı hava hareketi sayesinde %60’a varabilen enerji tasarrufu sağlar. Santrallerin enerji veriminin yükseltilmesinde kompakt EC plug fanlardan da yararlanılmıştır. Isı geri kazanım özelliği ile birlikte işletme giderlerinin ve çevresel olumsuz etkilerin minimize edilmesi amaçlanmıştır.

Hem insan sağlığına ve çevreye hem işletmeye dost teknolojiler geliştiren Aldağ, akıllı tesis yönetimi sistemi sayesinde artırdığı kapasitesi ile daha fazla projeye hizmet verecek.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim