Medya Merkezi
Hayat Kimya Cezayir Fabrikası İçin ALDAĞ Marka Klima Santralleri ve CIAT Soğutma Grupları Tercih Edildi.

Dünya çapında 36 tesisi ve 17.000 çalışanıyla bebek bezi ve diğer hijyen ürünlerinin en büyük beşinci üreticisi Hayat Kimya’nın, Cezayir Tesislerinde ALDAĞ ve CIAT tercihi devam ediyor.

Hayat Kimya’nın 2005 yılından bugün faaliyet gösterdiği Cezayir’de çocuk bezi ve deterjan tesisleri bulunuyor. Her iki segmentte de Cezayir’de pazar lideri olan Hayat Kimya, tesislerinin genişleme ve yenileme yatırımlarında da yine ALDAĞ-CIAT cihazlarını sipariş etti. Bu kez Cezayir’e sevk edilen cihazlar; karışım havalı, 40.000 m³/h- 80.000 m³/h hava debisi aralığında ALDAĞ klima santrallerinin yanı sıra CIAT’ın EC fanlı soğutma grupları.

Yüksek sıcaklık dalgalanma aralığına ve yüksek neme sahip iklim koşulları, Cezayir için dış ortamda kullanılan cihazların gövde dayanımlarını önemli unsur haline getirmektedir. ALDAĞ klima santrallerinin gövde mekanik dayanımı, çelik profilli sağlam yapısıyla EN 1886’ya göre D1 sınıfında yer almaktadır. Bu, ALDAĞ klima santrallerinin dayanıklılık iddiasını uluslararası ölçüde kanıtlamaktadır.

Hayat Kimya’nın Cezayir tesisinde hizmet verecek CIAT soğutma grupları, çok yüksek ESEER (European Seasonal Energy Efficiency Ratio-Avrupa Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı) ve SCOP (Seasonal Coefficient of Performance-Mevsimsel Performans Katsayısı) değerlerinin yanı sıra elektronik genleşme valfleri, değişken hızlı fan motorları sayesinde kendi kategorisinde enerji verimliliği en yüksek cihazlar olarak bilinen CIAT soğutma grupları çevre dostu işletmelerin ilk tercihi oluyor.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim