Medya Merkezi
İklimlendirme Sektörü, ALDAĞ A.Ş. Sponsorluğunda Mekanik Tesisatta Dijitalleşme Çalıştayında Buluştu.

TTMD (Türk Tesisat Mühendisleri Derneği) tarafından 26-28 Ekim 2018 tarihleri arasında, İzmir TepeKule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen “Mekanik Tesisatta Dijitalleşme” ana temalı çalıştay, Türkiye İklimlendirme Sektörü profesyonellerini bir araya getirdi. Nesnelerin İnterneti (IoT) Komisyonu tarafından organize edilen çalıştaya, TTMD Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler, alanında uzman mühendisler ve çok sayıda TTMD üyesi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TTMD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Birol Kılkış, yapılı çevrede dijitalleşme başlıklı sunumunda Türkiye’nin dijital atılım stratejisi raporuna değindikten sonra bilgisayar teknolojisinde dijitalleşmenin tarihsel adımlarından bahsetti. TTMD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sarven Çilingiroğlu ise dijitalleşme ile birlikte sektörümüzdeki fırsatlar, tehditler ve tehlikelerin masaya yatırılacağını belirterek geleceğin seyircisi değil, tasarlayanı olmamız gerektiğini söyledi.

TTMD 2018 Çalıştayı sponsoru Aldağ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rebii Dağoğlu; dijitalleşmeye ve geleceğe yönelik süreçleri yakalamanın önemine dikkat çekti. Dağoğlu, sektörün nerede olduğunu ve nereye gittiğini bilmesi gerektiğini, bunun da ancak farkındalık sayesinde olabileceğini söyledi. Son dönemde TTMD’ye destek vermekten mutluluk duyduklarını ileten Rebii Dağoğlu, STK’ların içinde birebir aktif ve etkin olarak katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

Katılımcılar, akşam verilen 29 Ekim Gala Yemeği’nde bir araya gelerek Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Yemekte konuşan TTMD Başkanı Prof.Dr.Birol Kılkış, çalıştaya desteklerinden ötürü Rebii Dağoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

Geleceğe ve iklimlendirme sektörüne yön verecek dijitalleşme süreci hakkında değerli bilgilerin paylaşıldığı çalıştayın değerlendirme oturumunda, Komisyon Başkanı Nevroz Karakuş tüm çalıştay katılımcılarından gelen geri bildirimler doğrultusunda bir değerlendirme sunumu yaptı. Karakuş, toplanan bu verilerin daha detaylı şekilde incelenerek ilerleyen zamanda detaylı bir çalıştay raporu hazırlanacağını söyledi.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim