Medya Merkezi
İstanbul Aydın Üniversitesi ALDAĞ ve CIAT Marka Cihazları Tercih Etti.

YÖK verilerine göre “Türkiye’nin en çok öğrencisi bulunan vakıf üniversitesi” unvanına sahip İstanbul Aydın Üniversitesi, Florya ve Bahçelievler’de, yılda 50.000 hastaya hizmet veren İstanbul Aydın Diş Hastanelerinin artan kapasite ihtiyacını karşılamak için yaptığı yeni yatırımı Esenyurt Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Binasında güvenilir hijyen koşullarını karşılayan Aldağ ve CIAT marka cihazlar tercih edildi.

Poliklinikte hizmet verecek hijyenik klima santralleri için ALDAĞ firmasının sağlık sektörü ve hijyenik alanlar için özel olarak tasarladığı ve ürettiği Hijyenik tip Dx Klima Santralleri işletmeye alınıyor. Kullanılan hijyenik Dx bataryalı klima santralleri, hijyen hassasiyeti yüksek ameliyathanelere; toz, mikroorganizma, koku ve anestezik gazlardan arındırılmış, hijyen koşulları sağlanmış, sıcaklık, nem, pozitif-negatif basınç gibi parametreleri kontrol altında tutulan havayı güvenle sağlıyor.

Bu proje için Aldağ tarafından; 2.200 m³/h kapasiteli Hijyenik Klima Santrali, CIAT marka Su Soğutma Grubu, Sulu Bataryalı Isı Geri Kazanım Cihazı ve 2.73- 8.21 Kw soğutma kapasitesi aralığında Fancoil cihazları üretildi.

Yüksek kalite standartlarına sahip ve hijyen koşullarını sağlayan santrallerin çift cidarlı dekoratif panellerinin iç yüzeyleri hijyenik şartlara uygun 304 kalite paslanmaz sac ile kaplı. Panellerde 50 mm kalınlığında taş yünü kullanıldı. Paneller ve servis kapılarında sızdırmazlık, özel imal edilmiş hijyenik conta ile sağlandı. Cihaz iç yüzeylerinde toz ve kir tutacak keskin köşeler bulunmuyor. Cihaz kolaylıkla yıkanarak ve silinerek dezenfekte edilebiliyor. Havadan havaya plakalı ısı geri kazanım eşanjörü, taze hava ve egzoz edilen havanın çapraz akımlı hava hareketi sayesinde işletme dostu Aldağ Klima Santralleri ile %50 - 60 arasında enerji tasarrufu elde ediliyor.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim