Medya Merkezi
İstanbul Finans Merkezi (IFM) Projesi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Binasında Aldağ Ürünleri Kullanıldı.

Yaklaşık 3.200.000 m2 alana sahip, dünyanın en önemli finans merkezleri ile yarışacak nitelikteki İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde 319.000 m2 toplam inşaat alanı ile yer alan BDDK binasında iklimlendirme çözümleri üreticisi ve tedarikçisi Aldağ oldu.

Toplam proje maliyetinin 10 milyar TL’yi bulacağı tahmin edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin merkezinde yer alacak BDDK binasının maliyeti ise 719 milyon TL. BDDK’nın yeni merkezi; 7 katlık bir baza üzerine oturan kulelerden oluşacak.

Türkiye iklimlendirme sektörünün en köklü kuruluşları arasında yer alan Aldağ, büyük bir titizlikle inşa edilen BDDK binası için üreteceği AE Serisi Gizli Tavan Tipi 4 Borulu ve AFC Serisi Yüksek Basınçlı toplam 842 fan coil ünitesinin yanı sıra DunhamBush markalı soğutma grupları ile Decsa markalı soğutma kulelerinin de Aldağ güvencesi ile tedarikçisi olacak.

Yenilikçi iklimlendirme çözümleri alanında 125 yıllık geçmişe sahip Dunham Bush’un, 820 ve 1046 kW kapasitelerde su soğutmalı vidalı kompresörlü soğutma gruplarının yanı sıra 2800 ve 3700 kW kapasitelerde santrifüj kompresörlü 6 adet soğutma grupları, yüksek verimli manyetik yatak teknolojisi sayesinde yağ gerektirmediği için daha az bakım ve daha uzun çalışma ömrü avantajlarını sunmaktadır. Çok düşük gürültü seviyesi ve inverter tahrikli çift kademeli, yüksek verimlilik sınıfındaki kompresörü, yüksek teknolojiye sahip mikroprosesör kontrolleri sayesinde soğutma grupları tercihlerinde öne çıkmaktadır.

DECSA TMA-EU soğutma kuleleri, kategorisindeki en düşük gürültü seviyeleri, azaltılmış enerji tüketimi ve düşük işletme maliyetleri sayesinde, bugün HVAC uygulamalarının dünya çapındaki pazarlarında bir referans noktasıdır.

Eurovent ve CTI (Soğutma Teknolojisi Enstitüsü) tarafından TMA-EU soğutma kulelerine verilen termodinamik performansların prestijli sertifikaları, Decsa'nın 45 yılı aşkın geçmişinde kazandığı deneyim ve profesyonellik ile birlikte bu cihazların güvenilirliğini ve kalitesini doğrulamaktadır.

Aldağ ürettiği teknolojik cihazlarda olduğu gibi tedarikçisi olduğu ürünlerin seçiminde de aynı titizliği göstermektedir. Pazara enerji ve çevre dostu ürünleri, sürdürülebilir iklimlendirme çözümlerini sunmak, Aldağ’ın temel yaklaşımıdır.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim