Medya Merkezi
İstanbul Finans Merkezi (IFM) Projesi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kulelerinde Aldağ Ürünleri Tercih Edildi.

Yapı & Yapı A.Ş.'nin yapımını üstlendiği, 12 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen, toplam 200 bin metrekare kapalı alana sahip bir kompleks olacak İstanbul Uluslararası Finans Merkezi SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) projesinde soğutma grupları, fancoil üniteleri ve klima santralleri Aldağ markasını taşıyacak.

Projede 24 ve 19 katlı iki kule, 7'şer katlı otopark ve 6 katlı podyum binası yer alıyor. A sınıfı ofis standartlarında 190 adet ofis, 23 adet işyeri ile SPK kompleksi, İstanbul'un dünya standartlarında yüksek kalitede ofis ihtiyacını karşılayacak.

Aldağ’ın yeşil bina kriterlerine göre tasarlanarak inşa edilen ve yeşil bina sertifikası LEED’in Gold sertifikasına aday Manisa Akhisar tesisinde üretilen klima santrallerinin, EN 1886 Standardında yer alan tüm değerlerin en üst sınıfında olduğu, Eurovent tarafından yapılan testlerle kanıtlanarak belgelendirildi. Bu açıdan titiz projelerin güvenli seçeneği olmaya devam ediyor.

SPK projesi için seçilen 900 – 2800 kW kapasite aralığındaki su soğutmalı vidalı ve santrifüj soğutma gruplarında Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) düşük soğutucu akışkan kullanılmaktadır. Kondenser fanları ve kompresör gibi yüksek enerji çekişli komponentlerinde sınıfının en yüksek verimliliğine sahip cihazlar tercih edilmiş, bu sayede enerji tüketimleri düşürülerek işletme maliyeti avantajı sağlanmıştır.

Aldağ AE serisi fancoil ve AFC serisi yüksek basınçlı fancoil ailesinin tasarımında hem ısıl hem akustik konfor gözetilmiştir. Bunun yanı sıra servis ve bakım kolaylığı için kızaklı, kolay sökülüp takılabilen filtreleri, yıkanabilir özelliktedir.

Aldağ, cirosal ve cihaz adedi bazında yükselişini sürdürürken, özellikle enerji ve çevre konusunda yüksek duyarlılığa sahip projelerde daha fazla öne çıkıyor.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim