Medya Merkezi
İstanbul Finans Merkezi (IFM) VakıfBank Kulelerinde Aldağ İklimlendirme Sistemleri Tercih Edildi.

Dünyanın en büyük finans merkezleri arasında anılacak İFM (İstanbul Finans Merkezi) projesinin paydaşlarından biri olan ve Rönesans Holding bünyesindeki REC Uluslararası İnşaat tarafından yapımı üstlenilen Vakıf GYO kuleleri hizmete girdi. 15.999,85 m² alanlı arsası üzerinde 261.537 m² inşaat alanına sahip, biri 221.30 metre yükseklikte toplam 52 katlı ve diğeri 151.60 metre yükseklikte toplam 36 katlı iki kulenin dış cephesi mukarnas unsurlarla tasarlandı.

Fark yaratan dış cephesi ve tasarımıyla geleneksel mimarimizi yansıtan ikonik yapılardan 52 katlı uzun kule, VakıfBank Genel Müdürlük Hizmet Binası olacak. 36 katlı kule ise yerli ve yabancı finans kuruluşlarına kiralanacak.

Dünya finans sektörü için bir cazibe merkezi olacak İUFM içinde yer alan pek çok projede iklimlendirme teknolojileri tedarikçisi olarak yerini alan Aldağ, VakıfBank Genel Müdürlük Hizmet Binası için tedarikini sağladığı akıllı kontrol özellikleriyle donatılan rooftop üniteleriyle, kurulum maliyetini, tesis bağlantılarını azaltıyor ve güvenilir çalışma sağlıyor. Free Cooling özelliğine sahip cihazlarda tandem tasarımlı hermetik scroll tip kompresörler, EC motorlu plug fanlar yer alıyor.

Aldağ yetkilileri, LEED Gold Yeşil Bina Sertifikasını alan ilk İUFM binasının iklimlendirme çözüm ortağı olarak şunları söyledi: “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Cumhurbaşkanımızın açılışı ile faaliyetlerine başladı. Biz, ülkemizin küresel platformda gücünü artıracak bu mega projenin çözüm ortaklarından birisi olmaktan gurur duyuyoruz. Eminiz ki, ana faaliyet alanımız olan havalandırma, iklimlendirme konusunda, kimsenin yüzünü yere eğmeyeceğiz. Çünkü, biz kazandığımız her şeyi sürdürülebilir bir dünya, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda harcıyoruz. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’miz de katkı sağlamaya çalıştığımız gururumuz.”

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim