Medya Merkezi
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (IUFM) Ziraat Bankası Kulelerinde ALDAĞ Klima Santralleri Tercih Edildi.

Ziraat Bankası’nın 40 ve 46 katlı iki yüksek kulesi, Türkiye’nin prestij projesi İstanbul Uluslararası Finans Merkezi bünyesinde yer alıyor. Ziraat Bankası’nın İUFM’deki 27.175,50 metrekarelik arsasında, 430.985,17 metrekare yapı alanına sahip, 7 kat bodrum, ticari ve ortak alanlara sahip 8 kat podyum üzerinde Kalyon İnşaat tarafından inşa edilen kulelerin tasarımında Osmanlı mimarisinden, geometrik motif ve desenleri ile padişah tuğrasından esinlenildi. Türkiye’nin en yüksek yapıları arasına yer alan kulelerin 2022 yılı için hesaplanan piyasa değeri; KDV hariç 11 milyar 162 milyon, KDV dahil piyasa değeri ise 13 milyar 171 milyon 160 bin Türk lirası olarak belirlendi.

Yeşil Bina Sertifikası Leed’in Gold sınıfına aday Ziraat Kuleleri’nde enerji verimliliğinin titizlikle gözetilmesinin de bir sonucu olarak, klima santrallerinde Aldağ ürünleri tercih edildi.

Aldağ’ın, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından belgelendirilen Ar-Ge Merkezinde geliştirilen yeni nesil klima santralleri, EUROVENT’ten en yüksek derecelerle yüksek performansını belgelendirdi.

Eurovent tarafından gerçekleştirilen testlere göre Aldağ klima santrallerinin Isı Köprüsüzlük sınıfı TB1, Isıl Geçirgenlik sınıfı ise T2 olarak belgelendi. Kategorilerinin en yüksek değerlerine sahip Aldağ klima santralleri, düşük enerji tüketimi ve çevresel duyarlılığı ile iklimlendirme sistem seçiminde en önemli tercih kriterlerini karşılıyor. Aldağ klima santralleri, çelik profilli sağlam yapısıyla D1 mekanik dayanım sınıfında yer alıyor. Bu ise; sağlıklı, enerji verimliliğini en üst düzeyde sağlayabilen santrallerin uzun ömürlü gövde yapısına sahip oluşu ile yatırımcı dostu olduğunu kanıtlıyor.

Ziraat Kuleleri için üretilen Tamburlu Tip Isı Geri Kazanım özellikli, 4.000 – 32.000 m³/h hava debisi aralığındaki 68 adet klima santrali, projenin hassasiyetlerini en üst düzeyde karşılayarak mükemmel iklimlendirme koşulları sağlayacak.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim