Medya Merkezi
ISUBÜ Teknoloji Fakültesi ,Enerji Verimliliği ve Sektör Etkinliği, Üniversite ve Sanayiyi Bir Araya Getirdi .

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından 26 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen “Enerji Verimliliği ve Sektör” konulu etkinlik, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğe öğretim üyeleri ve öğrencilerin yanı sıra ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu da katıldı.

Etkinlikte ilk olarak, geçen yıl elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Teknoloji Fakültesi öğrencisi Burak Eşki’nin adı, fakültenin Enerji Laboratuvarına verildi.

Konuşmasında yerli ve milli üretime katkı sağlayacak çalışmaların önemine değinen Diler, bu konuda makine mühendisliği bölümüne de görevler düştüğünü söyledi.

Etkinlikte daha sonra, ALDAĞ A.Ş. tarafından hibe edilen klima santralinin de içinde bulunduğu “Burak Eşki Enerji Laboratuvarı”nın açılışı yapıldı.

Burada yaptığı konuşmada ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu; ilk yerli ısı geri kazanım cihazı, ilk paket tipi hijyenik santral, ilk modüler tip soğutma grupları ve ilk paket tip nem alma cihazı üretiminin yanı sıra ilk evaporatif soğutma cihazlarının Türkiye’ye ithalatını gerçekleştirmek gibi iklimlendirme sektöründe ALDAĞ A.Ş. imzası taşıyan pek çok “ilk” bulunduğundan bahsederek, klima santrallerindeki yerli üretimin önemine değindi. Üniversite-Sanayi İşbirliği aracılığıyla geliştirilecek her türlü sisteme destek verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyleyen Dağoğlu, bu laboratuvara yapmış oldukları desteklerinin yerli ve milli üretime katkı sağlayacağını ümit ettiklerini vurguladı.

Daha sonra “Üniversite Sanayii İşbirliği”ne iyi bir örnek olması amacıyla, üniversite ile ALDAĞ A.Ş. arasındaki ilişkiyi güçlendirmek adına Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile ALDAĞ A.Ş. arasında “İşyeri Eğitimi Protokolü” imzalandı. İmza töreninin ardından ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu’na, fakülteye yapmış oldukları katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Etkinliğin seminer bölümünde, ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencileriyle buluştu. Seminerde ulusal ve uluslararası düzeyde enerji sektörünün durumu, enerji verimliliği ve ekonomisi konularında öğrenciler bilgilendirildi.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile katılımcı firmalar arasında Üniversite Sanayii İşbirliğinin geliştirilerek sürdürülmesi temennileri ile etkinlik son buldu.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim