Medya Merkezi
Mühendis Kadınlar Derneği Ziyareti.

Mühendis Kadınlar Derneği ALDAĞ A.Ş.’yi Ziyaret Etti


MÜKAD (Mühendis Kadınlar Derneği) Kurucu Başkanı Esma Sarıaslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Özkal, 12 Temmuz 2018 tarihinde ALDAĞ A.Ş. Yönetimini ziyaret etti. ALDAĞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rebii Dağoğlu tarafından ağırlanan MÜKAD temsilcileri, faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi aktardı. MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan, geleceğin kadın mühendis adayı üniversite öğrencileri ile güçlü bir iletişim yapısı oluşturmak, onları sektöre kazandırmak, staj ve iş olanakları yaratmak istediklerini söyledi.

 

Sektör STK’larının çalışmalarını önemseyen ve bundan sektör yararına mutlaka önemli kazançlar olacağını bildiren Rebii Dağoğlu özellikle çok iyi lise ve üniversite eğitimi almış kadınların dahi çalışmamayı tercih etmesinin ülke ekonomisi açısından olumsuzluğu ve bu kadınların çalışma hayatlarına mutlaka kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapılmasının gerekliliği üzerinde durdu. Kadınların sektördeki işgücüne katkı oranını önemsediklerini vurgulayan Rebii Dağoğlu, kadınlarımızın hem sektörümüzde hem de sektör dışında kendi alanlarında daha fazla yükseltilmelerine olanak tanıyacak, cam tavanları ortadan kaldıracak her türlü düzenlemelerin takipçisi ve destekçisi olacaklarını belirtti.

 

MÜKAD’ın kadın mühendis ve mimarlar arasında dayanışma ve işbirliği çalışmalarından bahseden yetkililer, 2019 yılında yapmayı planladıkları çalıştay ve yılda 4 kez yayımlanacak dergi projeleri hakkında bilgi verdi. Rebii Dağoğlu, çalıştay içerik taslağını olumlu bulduğunu belirterek, ALDAĞ A.Ş.’nin söz konusu çalıştaya her türlü destekte bulunabileceğinin altını çizdi. Dergi projelerini de içerik, reklam ve sponsorluklarıyla destekleyebileceklerini ifade eden Dağoğlu, MÜKAD’a bu alanda da başarı temenni etti.

 

Eğitim alanındaki çalışmaları kapsamında mühendislik fakültelerinde okuyan öğrencilerin staj yeri bulmaları konularında yardımcı olduklarını bildiren MÜKAD temsilcileri, bu konuda ALDAĞ A.Ş.’nin de desteğini ve kadın mühendislerinin derneğe katılımını istediklerini bildirdi.

 

Dağoğlu, ALDAĞ A.Ş. olarak MÜKAD faaliyetlerini desteklemeye hazır olduğunun altını çizdi. Birlikte yaptıkları çalışmaların sonucunda elde edilen gelirin, çocukların eğitim fonuna aktarılarak ortak fayda üretilebileceğini vurgulayan MÜKAD temsilcileri, ALDAĞ A.Ş. ile işbirliklerinin artmasını diledi.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim