Medya Merkezi
Sembol İnşaat Kamu Özel Ortaklığı Modeliyle İnşa Ettiği Kervan Saray Adlı Çok Fonksiyonlu Tesisin Yapımında ALDAĞ Klima Santralleri Kullanıldı.

Kırgızistan’ın Türkistan kentinde, Kamu-Özel ortaklığı modeliyle inşa edilen Kervan Saray çok fonksiyonlu turistik tesis, 101 milyon USD hacminde bir yatırımla hayata geçiyor. Bu uluslararası tesis, otellerin yanı sıra, pazar yeri, restoranlar ve yapay bir göleti bünyesinde barındırıyor.

Kazakistan 2025 Stratejik Planı çerçevesinde “Herkes İçin Bir Şehir” anlayışıyla yeniden tasarlanan ve “2023 Türkistan Kültür Başkenti” etkinliklerine ev sahipliği yapması planlanan yeni çehreye sahip olacak kentin yeni turizm cazibe merkezi de Kervan Saray olacak.

Kent için kritik öneme sahip bu projede iklimlendirme sistemlerine ALDAĞ hayat verecek. Merkezi iklimlendirme sistemlerinin kalbi sayılan klima santralleri, Türkiye’nin Merkezi İklimlendirme alanındaki en büyük tesisinde üretilecek. ALDAĞ’ın Manisa Akhisar Tesisinde bu proje için üretilecek 2.500-14.000 m3/h debi aralığındaki Klima Santralleri; işletim ömrü boyunca ALDAĞ güvencesinde olacak.

Güvenilir iç hava kalitesini ekonomik işletme koşulları ile birlikte sunan ALDAĞ, bu proje için aynı zamanda ısı geri kazanım cihazları da üretecek.

Bu cihazlar sayesinde; dışarı atılan hava ile birbiri ile temas etmeksizin içeri alınan hava arasında zıt hava akımı ile havadan havaya ısı transferi yapılarak iç ortama kazandırılacak sıcaklık sayesinde en az %30 enerji tasarrufu gerçekleşecek.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim