Medya Merkezi
TÜRK YTONG A.Ş. Dünyadaki En Büyük Tesisinde ALDAĞ A.Ş. Ürünlerini Tercih Etti.

TÜRK YTONG A.Ş’nin, Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bulunan Gebze V. Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (GEBKİM) yapılan 500 bin metreküp kapasiteli, 50 milyon Euro yatırım hacmine sahip dev tesisi, dünyanın en modern ve yeşil sertifikalı fabrikaları arasına katılacak.

En ileri teknoloji ve mühendislik birikimlerinin kullanılacağı, dünyanın en büyük Ytong fabrikası olan Dilova Tesisi, tasarım ve inşaat süreci uluslararası ölçme ve değerlendirme metodolojisi “BREEAM Kriterleri”ne uygun olacak şekilde tasarlandı.
 

Enerji verimliliğinin maksimum oranda gözetildiği proje için ALDAĞ A.Ş.; 1.000 - 11.500 m3/h kapasite aralığında, verimliliği %60’ın üzerine çıkaran ısı geri kazanım özellikli, rotorlu, motor verimlilik sınıfı IE3 olan ve karışım hücreli otomasyonlu klima santralleri, otomasyonlu, plakalı ısı geri kazanım üniteli mutfak davlumbaz santrali ve otomasyonlu sığınak santrali üretti. Yüksek enerji verimliliğine sahip ALDAĞ A.Ş. cihazları, yeşil sertifika hedefi doğrultusunda inşa edilen bu tesis için önemli ölçüde katma değer üretecek.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim