Medya Merkezi
Türkmenistan Arkadağ Maliye Binası Projesinde Aldağ Klima Santralleri Kullanıldı.

Türkmenistan’ın gururu Arkadağ'ı "geleceğin şehri" olarak tanımlayan yetkililer, inşaatında "yeşil" teknolojilerin kullanıldığına dikkat çekiyor. Türkmenistan’da “akıllı şehir” konseptine uygun inşa edilen “Arkadağ” şehri, 29 Haziran 2023 tarihinde düzenlenen törenle açılmıştı. Arkadağ’da tüm bina ve tesisler dünya inşaat standartlarına uygun olarak inşa edilmiştir, sismik stabilite ve güvenilirlik dahil, Avrupa'nın gereklerini tam olarak karşılamaktadır. Arkadağ’daki tüm konutlar, hastaneler, okullar, kamu tesisleri gibi Maliye Binası da beyaz renkte cepheye sahiptir.

Arkadağ’ın pek çok projesinde öne çıkan Aldağ, Maliye Binası için de 5.790-13680 m3/h kapasite aralığında %100 Taze Havalı Klima Santralleri üretti. Bu santrallerin fan hücrelerinde öne eğik veya geriye eğik çift emişli yüksek verimli santrifüj fanlar ve plug fanlar kullanılmaktadır. Galvaniz çelik sactan mamul olan fanların, statik ve dinamik balansları alınmıştır. Fan tipleri, yüksek çevre hızları oluşturmayacak şekilde seçilmektedir. Böylelikle Aldağ klima santralleri, termal konforun yanı sıra aküstik konfor sunabilmektedir.

Aldağ Klima Santrallerinin sahip olduğu yüksek teknoloji ve kalite, modern kentlerin giderek artan talep ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamakta ve bu, Aldağ markasını taşıyan cihazları uluslararası projelere taşımaktadır.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim