Kurumsal
Anasayfa Kurumsal Hakkımızda
KURUMSAL
Hakkımızda

 

1967 yılında faaliyetlerine başlayan ALDAĞ A.Ş., iklimlendirme sektöründe pek çok “ilk”in altına imza atmıştır. Yarım asrı aşkın tecrübesini günümüz dünyasının gerektirdiği dinamizmle birleştiren ALDAĞ, geçmişine yakışan bir gelecek perspektifi ile yoluna devam etmektedir. Türkiye’nin iklimlendirme sektöründeki ilk imalat yatırımı olan ALDAĞ faaliyetlerine su soğutmalı grupların üretimi ile başlamış, daha sonra ısı geri kazanım cihazı, havuz nem alma santralı, paket tipi hijyenik klima santralı ve modüler tip soğutma grupları gibi iklimlendirme sektöründeki pek çok ürününün ülkemizdeki ilk yerli imalatçısı olmuştur.

 

2018 yılının son çeyreğinde İstanbul’daki üretim faaliyetlerinin tamamını Manisa Akhisar Organize Sanayi Bölgesinde bulunan, 32.000 m2’si kapalı olmak üzere toplamda 38.000 m2 alana kurulu olan fabrikasına nakletmiştir. Bu fabrika “Yeşil Bina” özelliğine sahip çevre dostu bir yapı olmakla beraber, Türkiye’nin merkezi iklimlendirme sistemleri alanındaki en büyük üretim tesisi olma özelliğini de taşımaktadır. Firmamızın merkez yönetim ofisi İstanbul’da yer almakta olup, ayrıca İzmir, Ankara, Bursa, Adana ve Antalya’da 5 bölge ofisi bulunmaktadır. Şirketimiz bünyesinde 110’u beyaz yakalı olmak üzere toplam 272 çalışan istihdam edilmekle birlikte önümüzdeki yıllarda bu rakamın iki katına çıkarılması hedeflenmektedir.

 

İnovasyona dayalı sürdürülebilir büyüme anlayışı temelinde bir yönetim felsefesi oluşturan ALDAĞ, gelecek yarım asrın pazar dinamiklerini belirleyecek unsurların enerji verimliliği, çevrecilik ve dijitalleşme olduğu inancıyla; tüm Ar-Ge ve üretim politikalarını bu perspektif üzerinden dizayn etmektedir. Niceliksel büyümen yanısıra “Değer Yaratma” anlayışına ve nitelikli büyümeye odaklı bir yönetim kültürünü benimsemiş olan ALDAĞ yarım asırdan daha uzun bir süreye uzanan tarihini, saygınlığını ve güvenilirliğini en önemli sermayesi olarak addetmiştir. Sürekli gelişim ve değişimi kurumsal karakterinin ayrılmaz bir parçası olarak gören ALDAĞ, bunu sağlamanın temelindeki asli unsurun insan kaynağına ve teknolojiye yapılan yatırım olduğu prensibiyle hareket etmektedir.

 

Geçmişten gelen bilgi, birikim ve tecrübe ile yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam eden ALDAĞ, her geçen gün yenilenen ve genişleyen ürün portföyü ile hem yurtiçinde hem de dış pazarlarda faaliyet göstermeye devam edecektir.

©2024 - ALDAĞ A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır TTR Bilişim